O mně

Cesta tvorby www stránek …

Jmenuji se Ondřej Kalivoda a pocházím z Tábora, kde jsem se v roce 1974 narodil. Moje letitá přezdívka „Kali“ mě provází celý život a stala se tak i součástí mojí prvotní soukromé domény (www.kali.cz). Později k ní přibyly i domény další.
Brzy po rozšíření internetu u nás mě fascinovala představa, že si na webu člověk může svobodně a poměrně levně a jednoduše publikovat svůj výtvor či názor, který pak shlédne tisíce lidí. A tak jsem se začal zajímat o možnost tvorby webových stránek, domény a vůbec celý systém.
Můj dávný aktivní zájem o IT technologie tak nakonec vykrystalizoval a přerodil se právě do tvorby webových stránek, jejich grafického zpracování a dalších webových součástí jako tvorby animací, bannerů, kvízů apod.
Tvorbě webových stránek se tedy věnuji už někdy od roku 2001 kdy jsem vytvořil první web pro kamaráda. Ruku v ruce s tím šla i grafická tvorba, návrh a zpracování plakátů, letáků, bannerů, novin, obalů na CD, vizitek a spousty dalších souvisejících reklamních i osobních vizuálních materiálů. Tvorba www stránek však zůstávala vždy na prvním místě.
Za dlouhá léta praxe, jsem tak vytvořil weby pro hudební kapely, restaurace a kluby, řemeslníky, malé i velké firmy, festivaly, osobní poradce, výukové projekty, různé aktivity, školy, osobní stránky, města a další. Spousta z firem už zanikla, ukončila činnost a nebo si vybrala jiného webmastera a teď se jejich prezentace už jen vyjímá jako jedna z referencí v mém grafickém archivu. Další weby v mé režii však nově vznikají nebo prostupně prodělávají kompletní přestavbu.

Stejně jako v jiných odvětvích se i v tvorbě webových stránek prostřídala a rozvíjela spousta technologických komponent (skriptů, databází, kódů, editorů atd.), které jsem za tu dobu využil nebo se s nimi alespoň okrajově seznámil.
Zpočátku jsem vytvářel jen jednoduché statické html stránky pro známé. Za čas vznikla potřeba editace textu a obsahu na straně uživatele. Takže jsem si postupně vyvinul vlastní redakční systém a ten napasovaval na vytvářené weby.
Vzhledem k dalším rychlým trendům v této oblasti a především rozmachu responzivního layoutu využívám v současnosti převážně redakční a publikační systém WordPress.
Rovněž design a způsob grafické podoby webových prezentací doznal za léta množství změn a prošel spoustou módních trendů, kterým se člověk chtě/nechtě musel i v tomto odvětví přizpůsobit nebo k nim minimálně přihlédnout. I ve webdesignu jsem tak už zažil spoustu různých stylů. Od strohých layoutů, přes design plný vektorových kudrlinek či Flash webů a animací až po dnešní “foto design” plný velkých čtverců. Sám jsem zvědav, jaká bude podoba a móda v designu webových stránek třeba za 10 let.
Tvorbě webových stránek i grafické tvorbě se věnuji stále, dále sleduji aktuální trendy a v současnosti se zaměřuji rozsahově především na střední a menší firmy a soukromé osobní webové prezentace.
Pokud máte i vy zájem o web ode mě, neváhejte a kontaktujte mě….

Další aktivity

Čínský nový rok

Mezi moje další aktivity patří už roky pořádání netradiční multikulturní oslavy Čínský nový rok (www.cinskynovyrok.cz). Její podoba se postupně měnila a dotvářela  až v současné době dospěla do podoby, kdy se akce nejprve zahajuje odpoledním dětským programem jehož součástí jsou různé hry, soutěže a promítání dětských filmů vztahujících se k momentálně oslavovanému roku. Dále pak navazuje večerní program, který je postaven především na koncertním vystoupení několika kapel a interpretů a doplněn dalšími vystoupeními.

Celá akce i výzdoba se tematicky přizpůsobuje a nese s příslušným rokem oslavovaného zvířete. Nemůže chybět tradiční půlnoční přípitek ani ohňostroj na plátně a samozřejmě účastníci  akce mohou vyhrát spoustu cen v již tradiční tombole. Akce je také v posledních letech již neoddělitelně spojena s podporou místní organizace za práva zvířat.

 

 

KONTAKT

 

Objednat webový balíček

Tvorba webových stránek  a e-shopů Tábor, grafika, domény, webhosting, e-mailové služby

kontaktní formulář

    Odkazy na sociální sítě

    SEO webu sledují SEO nástroje.cz

    Facebook